Faaliyetler

Faaliyet Tören

 

Barolar Birliği’nde düzenlenen Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi programı bugün tanıtıldı.

Kıbrıs Türk Barolar Birliği, KKTC Ekonomi Bakanlığı’na bağlı KOBİGEM tarafından yürütülen, TC Lefkoşa Büyük Elçiliği Finansmanı ve TC Çukurova Kalkınma Ajansı teknik desteği ile oluşturulan hibe programı kapsamında sağlanan mali destekle üyelerinin hızlı okuma ve anlama becerilerini geliştirmek üzere düzenlenen eğitim programında sertifikalar 17 Mart 2018 Cumartesi günü dağıtıldı.

Aralık ayından bugüne dek programda başarı sağlayan Avukatlar, Anlayarak Hızlı Okuma Becerileri sertifikalarını Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nde teslim aldı.

Sertifika töreninde yapılan açıklamada, programın Ağustos ayına kadar devam edeceği de kaydedildi.

 

 

 

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi nedir?

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi, 20 saatlik bir programdır. Yeni bir teknikle verilen eğitim sonucunda bireylerin okuma süratlerini ortalama iki buçuk saat artırmayı garantilemektedir.

Eğitim programı, özellikle Gazeteciler, Avukatlar, Akademisyenler gibi mesleğini okumak üzerine kuran insanlar için önemli katkı sağlama hedefi gütmektedir.

 

Faaliyet2_1


Kıbrıs Türk Barolar Birliği binasında İngiltere’den ülkemize gelen Yargıç Anthony Bates, Mr. Kerim Fuad QC, Mr. Pavlos Panayi QC’in davetli olarak katıldıkları bir resepsiyon düzenlendi.

1/3/2018 tarihinde 13.30 - 15.00 saatleri arasında düzenlenen Resepsiyonda Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, Yüksek Mahkeme Yargıçları Ahmet Kalkan, Bertan Özerdağ, Beril Çağdal ve Peri Hakkı, Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, Lefkoşa Mahalli Barosu Başkanı Arzu İzveren, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Avukatlar katıldı.

2/3/2018 tarihinde de 14.00-17.00 saatleri arasında Kıbrıs Türk Barolar Birliği binasında Eğitim Semineri düzenlendi. Eğitim Seminerinde İngiliz Yüksek Komiseri Yardımcısı bir konuşma yaptı. Eğitim sırasında İngiliz  Yüksek Komiseri de Kıbrıs Türk  Barolar Birliği binasında bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Faaliyet2_2Futbol Takımı

 

MALTA’da düzenlenen 2015 AVRUPA Barolar Arası Futbol Şampiyonasında Finale kalan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Futbol Takımı, final maçında İtalya Barosu ile karşılaşmış ve maçı 1-0 kaybederek Avrupa ikincisi olmuştur.


Kıbrıs Türk Barolar Birliği Futbol Takımı geçtiğimiz yıl da Macaristan’da yapılan Dünya Barolar Arası Futbol Şampiyonasında Dünya Üçüncüsü olmuştu.


Dünya Üçüncülüğünden sonra Avrupa İkinciliğini de kazanan Futbol takımımızı tekrar tebrik ederiz.


Kıbrıs Türk Barolar Birliği