Barolar Birliği dün gerçekleştirdiği genel kurul toplantısında yeni başkanını seçti. Lefkoşa’da Barolar Birliği Merkez Binası’nda 420 avukatın katıldığı genel kurul sonucunda Avukat Hasan Esendağlı hem başkanlığa hem de Yüksek Adliye Kurulu üyeliğine seçildi. Kurulda Baro Konseyi’ne Avukatlar Erdaş Erbilen, Ahmet Said Sayın ve Doğa Zeki seçilirken, Disiplin Kurulu’nda yer alacak isimler ise Süleyman Dolmacı, Mahmut Tekinay, Özkul Özyiğit, Hüseyin İzveren ve Ezer Özsoy olarak belirlendi.

Esendağlı: Büyük bir onur Barolar Birliği’nin yeni Başkanı Hasan Esendağlı, kendisine oy veren herkese teşekkür etti. Esendağlı Diyalog’a yaptığı açıklamada, “Barolar Birliği’ni oldukça etkin bir meslek örgütü haline getirmeyi hedefliyorum. Hem mesleki konularda hem de yargı ile ilgili konularda toplumsal sorunlara ses veren, çözüm üreten bir sivil toplum örgütü olacağız” dedi. Çok ciddi bir destekle seçildiğini ifade eden Esendağlı, “Bu hem büyük bir onur hem de büyük bir sorumluluktur” ifadesini kullandı.

www.diyaloggazetesi.com ==> OKU, YORUMLA ve PAYLAŞhttps://www.diyaloggazetesi.com/kibris/yeni-baskan-esendagli-h60086.html

diyaloggazetesi