Cyprus Primary Academy’de gerçekleşen eğitimde Direktör Evrim Hınçal, Kıbrıs Türk Barolar Birliği işbirliğinde kayıtlı avukatlara yönelik düzenledikleri ‘Bilanço ve Hesap Okuma Eğitimi’ ile ilgili açıklamalarda bulundu. Eğitmen YMM. Mehmet Saydam tarafından verilen eğitime yönelik katılımın ve ilginin yüksek olduğunu belirten Hınçal, Cyprus Primary Academy olarak sektörel bazda ihtiyaç analizleri yapıp tespit edilen ihtiyaçları gidermeye yönelik eğitim programları geliştirdiklerini ve hukukçulara yönelik düzenlenen eğitimin de ilk basamak olduğunu, eğitimlerinin bu yönde devam edeceğini dile getirdi.

Hınçal: “Cyprus Primary Academy Sürekli ve Öncü Olmaya Devam Ediyor”
Kıbrıs Türk Barolar Birliği’ne kayıtlı avukatlara yönelik Cyprus Primary Academy tarafından düzenlenen eğitime gösterdikleri ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür eden Hınçal, mesleki gelişimde sürekli eğitimin ne kadar önemli olduğunun bilinci içerisinde hareket eden akademinin, sektörel gelişime katkı sağlamak için ihtiyaç analizleri doğrultusunda sektörlerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik özel olarak hazırlanmış eğitim programları geliştirmeye ve düzenlemeye devam ederek sürekli ve öncü olma misyonunu sürdüreceklerini belirtti.

Esendağlı: “Özellikle Genç Meslektaşlarımızın İlgisi Bu Eğitimlerin Devamı İçin Motive Edicidir”
Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı da düzenlenen eğitim öncesi yaptığı konuşmada önümüzdeki yeni dönemde meslek içi eğitim ve gelişim programlarına öncelik vereceklerini belirterek ‘bugünkü eğitim, meslek icramızda sürekli karşı karşıya kaldığımız teknik bir konu ile ilgili olup, bu eğitimden sonra bu teknik konuyu daha kolay kavrayabileceğimizi umuyorum’ dedi. Meslektaşlarının söz konusu eğitime gösterdiği ilgiden memnun olduğunu ifade eden Esendağlı, ‘özellikle genç meslektaşlarımızın eğitime göstermiş olduğu ilgi, bu faaliyetlerin devamı için motive edici niteliktedir’ diyerek sözlerini tamamladı.

Eğitimin ardından avukatlara katılım sertifikaları verildi.