Kapalı Maraş’ta 15 Şubat’ta yapılacak olan toplantıya katılmayacağını Kıbrıs Postası’na açıklayan Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, Cumhurbaşkanlığı seçiminin yaklaşmasından dolayı ve siyasete açık bir toplantı olmasından dolayı katılmayacağını belirtti.

Kıbrıs Postası – Rahmican Çalışkan

15 Şubat’ta Kapalı Maraş’ta düzenlenecek ve Türkiye’den birçok yetkilinin geleceği ‘Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı’ toplantısı ile ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Av. Hasan Esendağlı, toplantıya katılmayacaklarını açıkladı.

Afişlerde kendi isminin de yazılmasına ilişkin, “Yanlış anlaşılma olabilir” yanıtını veren Esendağlı, organizasyon için katılımcı belirlemeleri gerektiğini ve bu kadar kısa zaman içerisinde bunun mümkün olmadığını belirtti.

“ZAMANLAMA YANLIŞ, SİYASETTEN UZAK DURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Katılmama nedeninden bir tanesinin de Cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğuna dikkat çeken Hasan Esendağlı, seçim zamanında yapılmasını, zaman açısından sakıncalı bulduğunu söyledi. Ayrıca siyasi konuşmalara çok açık bir toplantı olabileceğini anlatan Hasan Esendağlı, “Barolar Birliği’ni siyasetin dışında tutmak istiyoruz” şeklinde konuştu.