K.T. Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi tarafından Avukatlara yönelik organize edilen ve 2018 yılından beri K.T. Barolar Birliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan protokol ışığında adli yardım hizmeti veren avukat ekibi ve yeni katılan avukatlarımızla birlikte çözüm üretebilmek adına 7,9,14 ve 16 Eylül 2021 tarihlerinde “Kadının İnsan Hakları ve Adli Yardım” başlığı altında 4 oturumdan oluşan eğitim gerçekleştirildi ve birçok konuda tartışılıp, bilgi alışverişinde bulunuldu.

  1. Oturum

Av. Aslı Murat ve Hukukçu Fezile Osum’un sunumuyla “Kadın Hakları Mücadelesi ve Uluslararası Belgeler TOCED Yasasınn Önemi” konulu eğitim.

  1. Oturum

Av. Deniz Düzgün ve Av. Melis Türkkal’ın sunumuyla “Aile Yasası Kapsamında Boşanma Davaları ve Konuya İlişkin Yüksek Mahkeme Kararları” konulu eğitim.

  1. Oturum

Av. Çise Atlas ve Av.Sevilay Yıldırımer’in sunumuyla “Kadına Yönelik / Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet ve Koruma Mekanizmaları” konulu eğitim.

  1. Oturum

Yrd. Doç Dr. Nurcan Gündüz ve Av.Sinem Nebioğlu’nun sunumuyla “Ceza Yasası Kapsamında Cinsel Nitelikli Suçlar” konulu eğitim.