Yasalardaki Cinsiyet Ayrımcılığını İzleme Komitesi


Cumhuriyet Meclisi, Yasalardaki Cinsiyet Ayrımcılığını İzleme Komitesi Meclis Başkan Yardımcısı Komite Başkanı Fazilet Özdenefe Başkanlığında bugün saat 14.00’te toplandı.
Komite, Vasiyetnameler ve Veraset (Değişiklik) Yasa Taslağı, Cinsiyet Ayrımcılığı İçeren Yasaların Tespit Edilmesi ve 16/1976 Sayılı Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar Yasası gündemi ile toplandı ve Komite bahsi geçen konular ile ilgili genel bir değerlendirme gerçekleştirdi.
 
Yasalardaki Cinsiyet Ayrımcılığını İzleme Komitesi, gündemindeki konular ile ilgili çalışmalarına bir sonraki toplantısında devam edecek.
 
Komite toplantısına davetli olarak, Başsavcılık(Hukuk Dairesi), Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar Dairesi, Barolar Birliği’ni temsilen Av. Aslı Murat ile CTP Milletvekili Fide Kürşat katıldı.
Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe Başkanlığı’nda toplanan Yasalardaki Cinsiyet Ayrımcılığını İzleme Komitesi toplantısına, Komite üyesi UBP Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay katıldı. Komite toplantısına ayrıca CTP Milletvekili Devrim Barçın da katıldı.